Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

Posted on

Sağlık açısından en yararlı ürünlerden birisidir zeytinyağı. Yaklaşık 5000 yıl önce keşfedildiği düşünülmektedir. İçinde çok yüksek besinler içerdiğinden ötürü yaygın olarak hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.

Sindirim sistemi sorunu yaşayanlar, kabızlık sorunu yaşayanlar için tavsiye edilen en etkili nimettir. Bunun dışında kalp ve damar sağlığı başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği düşünülmektedir. Aynı zamanda has zeytinyağı ski Mısır medeniyetinden itibaren çok yaygın olarak kozmetik ürünlerinde zeytin yağı kullanılmıştır.

Zeytinyağı E ve K vitaminleri açısından çok zengindir. İçindeki bu zenginlik sayesinde kuru ciltlere de oldukça faydalıdır. Düzenli olarak kullanıldığı zaman cildin yumuşak kalmasını sağlar.

Ben saf zeytinyağını saçımda kullandım ve çok memnun kaldım. Haftada 2 ya da 3 gün yapılan uygulamayla saçlarınızdaki yoğunluğu ta saç diplerinizden hissedeceksiniz. Çünkü kafanızdaki o boşluklar doluyor ve boşluk yerine saç görünce yapılan uygulamanın ne kadar doğru olduğunu anlıyorsunuz.

Bitmiş bir fıs fıs şişesinin içine has zeytinyağını boşaltın daha sonra ağzını kapatın, saç diplerinize sıkmaya başlayın. Masaj yaparak uygulayın ki dibine işlesin. Daha sonra uçlara doğru inerek uçlardaki o sertliği yumuşatmaya çalışın. Sonra saçlarınız uzunsa tokayla toplayın ve üstüne bone kapatın.

Bu uygulamayı akşamdan yapmanızı tavsiye ederim. Gün içinde 2 3 saat dururken akşamdan yapılan bu uygulama 6 veya 7 saate çıkabilir. Daha sonra da şampuanla yıkayın. Yoğunluk ve yumuşaklığı hissedeceksiniz.

2 thoughts on “Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

  1. Bu hayat pahalılığında zeytinyağını alacaksın da saçına sureceksin bol bulup, hadi hayırlısı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir