Yeşil Rengin Anlamı

Posted on

Yeşil Rengin Anlamı

Yeşil rengi her şeyden önce doğanın rengidir. Yeşil rengin anlamı oldukça geniş ve kapsamlıdır. İnsanlar üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahi olan yeşil renginin dinlendirici bir etkisi vardır.

Mavi rengi ile karıştırılan yeşil siniri ve tansiyonu azaltır. Dekorasyonda da oldukça etkili olan yeşil gözleri dinlendiren ve heyecan duygusunu azaltan bir etkiye sahiptir. Bu sebeple mekanlarda huzur verir.

Daha duygusal atmosferler için yeşilin açık tonları tercih edilmektedir. Yeşil barışıklık duygusu ve tinsellik yaratma özelliğine sahiptir. Bundan dolayı evlerde bol miktarda yeşil bitki bulundurulması önerilmektedir. İlkbahar mevsimini çağrıştıran yeşil mekanlara temiz hava ve canlılık katar.

Ofislerde yeşil renginin kullanılması güven verici bir izlenim yaratmaktadır. Yeşil bir başka güzeldir bir başka huzur verir. Şifa rengi olan yeşil rengine sahip olmanız inanların sizin yanınızda kendilerini rahat ve samimi hissetmelerini sağlamaktadır. Morali bozuk olan biri için sizin yanınızda geçireceği birkaç dakika kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.

Ayrıca herkes yanınızda huzur bulmak isteyecektir.Bir kişinin kalbini onarmak istediğinizde ya da duygularınızı dengelemeye çalıştığınızda yeşil rengini giymelisiniz. Yeşil, iş birlikteliğinin, cömertliğin, paylaşmanın, aklın, bilincin ve uyumun rengidir.

İnsanlara huzur, güven ve istikrar verir. Hücre onarımında ve sinir sisteminde de yapıcı bir etkiye sahiptir. Kalp ve diğer fonksiyonları üzerinde etkisi vardır. Toksin maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir