Havalı ve Sade Işıltılı Makyajı Nasıl Yapılır ?

Posted on

Havalı ve Sade Işıltılı Makyajı Nasıl Yapılır      

Işıl ışıl pürüzsüz ve aynı zamanda cool bir makyaj nasıl yapılır merak ediyorsan, size özel bir kaç püf noktadan bahsedeceğim. Özellikle instagramda en çok paylaşılan, en ünlü makyaj sırları ve ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Enerjik, havalı temiz ve güneşin tüm ışıltısını üzerine yansıtan, aydınlık bir makyaj bu aralar aklımızdaki bütün bayanların tek isteğidir. Dikkati özellikle gözlerde toplayacak, ışıl ışıl görünen bir yaz makyajını şimdi size adım adım anlatacağım. İlk olarak kapatıcı çantamızda olması gerekenden bir tanesidir.  Olmazlardan deyip Kapatıcıların gözaltı morluklarını kapatmak yanında başka bir görevleri de gözlere aydınlık bir etki vermek. Kendi ten renginden bir ton açık bir kapatıcıyı gözaltı ve göz çevrenin aydınlanmasını sağlamış olacaksın. Gözlerde aydınlık ve ışıltılı bir etki elde etmek için çok başarılılar.

Pembe, mor, altın, bronz, beyaz ve koyu gri gibi tam yazlık renk seçenekleri olan bu muhteşem aydınlatıcı göz kalemlerinin farklı renklerini aydınlık, ışıl ışıl bir göz makyaj elde edebilirsin. Gözün uç kısımlarına pınarlarına ve göz içine de uygulayarak aydınlık görünümü ikiye katlanabilirsiniz.

Bronzerları makyajımızda en yoğun şekilde kullandığımız mevsimlerden biri olan yaz aylarındayız, bu yüzden ışıltılı makyaj keyfini sürebilirsiniz. Işıltılı bronzerlar ile tatile gitmeden ışıltılı bir bronz görünüm elde etmek son derece kolay.

Tek yapman gereken yüzünün güneşte yanan vücuda bronzerı uygulamak: Alın kenarlarına, yanaklarına, burun kemiğine ve çenene doğal bir şekilde bronzerını uyguladıktan sonra mükemmel bir şekilde bitirebiliriz. Tabi eğer ışıl ışıl ve parlak bir tene sahip olmak istiyorsa krem bazlı bringer kullanmalısınız. Bu hem fondöten altına sürülüyor hemde daha basit ve kullanım açısından kolay bir metottur.

Bu yaz heryerde her yerde kahverengi ve parlak bir makyaj hâkim olacak durmayın sizde deneyin nede olsa denemekte yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir