Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır ?

Posted on

Yoğurt Maskesi Tarifi? Maskenin yararları?

Merhaba arkadaşlar, daha önce zeytinyağının saç için faydaları yazımızı siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmıştık. Bu yazımızdada yine zeytin yağı kullanabileceğiniz veya zerdaçal ilave edebileceğiniz yoğurt maskesi tarifleri hakkında bilgi vereceğiz.

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır

Yoğurt, bildiğiniz gibi çok doğal ve besleyici bir üründür. Yoğurdun içerisindeki laktik asit içeriği sayesinde cilde zarar vermeden ölü hücrelerden arındırır ve yüzdeki aşırı yağı emmeye temizlemeye yardımcı olur. Yağlı cildi normale döndürebilmek için bu maskeyi uygulayabilirsiniz; Yarımşar tatlı kaşığı yoğurt, limon suyu ve rendelenmiş elmayı karıştırın.

Yoğurt Maskesi Kaç Dakika Durmalı

Tüm yüzünüze sürün 15 dk. bekletin. Ardından su ile yüzünüzü yıkayın. Yoğurttu eğer limonla denerseniz gözle görünür sonuçlar elde edersiniz. Limon ve yoğurt, her iki maske malzemesi de cilt lekelerini gidermekte çok etkilidir. Cilt lekelerini yok eden maske hazırlamak için; 1 tatlı kaşığı yoğurt, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı sızma zeytinyağını karıştırabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi Haftada Kaç Kez Yapılır

Bu karışımı göz ve dudak bölgeniz hariç tüm yüzünüze sürebilirsiniz. Kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayın haftada birkaç kez buna devam edin. Yoğurt maskesi cilde son derece yararlı ve içerisinde bulununan maddelerinde çok zengin olduğu varsayılırsa günlük kullanımda yüzümüzün kaybettiği o kalsiyum seviyesinin tamamlandığını görebilirsiniz. Ve tabiki düzenli kullanımda büyük yarar sağlar. Uzun ve sağlıklı yaşamanın en etkili doğal ürünü olan yoğurt ile hem sağlığını koruyabilir hemde cilt bakımını yapabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi Cildi Beyazlatırmı ?

Yoğurt ile yapacağınız yüz maskesi ile kısa sürede mucizeler yaratabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların dikkatini çekebilirsiniz. Hem maliyenin çok düşük olması hemde sağlıklı ve doğal olması sebebi ile tercih edilmesindeki en büyük etken olarak göze çarpıyor. Yoğurt ile yapacağınız yüz maskesi ile cildinize parlaklık kazandırabilirsiniz. Bu sebebi ise yoğurdun içerisinde bulunan besinler ve vitaminlerdir. Hemen hemen içeriğinde bulunan bütün bileşenler cilde dost ve yararlıdır.

Yoğurtta Bulunan Vitaminler ve Mineraller

Yoğurdun içerisinde bulunan ve cildimize dost olan etkenler; 100 gr yoğurdun içerisinde yaklaşık olarak 1 mg çinko bulunur. Yoğurtta bulunan çinko minareli sayesinde cildinizin sıkılaşmasını, hücre çoğalmasını ve doku büyümesine rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Yoğurdun içeriğinde  B2, B5 ve B12 vitaminleri bulunur. B12 vitamini sağlıklı ve parlak cilt elde etmeniz için çok etkili bir vitamindir. Ayrıca yoğurtta bulunan Riboflavin cildinizin nemli kalmasına yardımcı olurken cildinizin nem oranını da korur. Ayrıca içerisindeki malzemeler açısından çok zengindir. İsterseniz yoğurt maskenize bal, limon, karbonat gibi kombinasyonlar ile zenginleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir