Evde egzersiz hareketleri nasıl yapılır ? Dumbell ile evde nasıl çalışılır ?

Posted on

Evde egzersiz hareketleri nasıl yapılır ? Dumbell ile evde nasıl çalışılır ?

Yüz yıllardır insanlar egzersiz hareketleri’nin sağlıklı olduğunu ve uzun ve sağlıklı bir hayat için önemini bilmektedirler.  Ülkemizde de spor salonlarında artık çok kolay şekilde farklı egzersiz hareketlerini kolay şekilde uygulayabilirsiniz. Bir çok spor salonu dünyaca ünlü markaların egzersiz aletlerini artık barındırıyor.

Egzersiz hareketleri insan vücudunun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için son derece önemli hareketlerdir. Eğer ki bir birey düzenli olarak çeşitli egzersizleri hayatına entegre edebilirse son derece formda bir vücut’a kavuşabilir. Bu sayede birçok ağrı ve çeşitli rahatsızlıklardan uzak kalabilir.

Spor yapmanın en temel yapı taşı egzersizlerdir. Egzersizler vücudu forma sokabildiği gibi spor yapmadan önce vücudun hazırlanması aşamasında da gerekli hareketlerdir.

Çeşitli egzersiz hareketleri vardır. Egzersizler yapılması son derece kolay hareketlerden meydana gelmektedir. Genel olarak egzersiz vücudun her bölgesinin ısındırılmasından meydana gelmektedir. İlkokulda öğrencilere beden eğitimi derslerinde gösterilen ısınma hareketleri bile bir egzersiz niteliği taşımaktadır.

Günlük yaşantımızda otobüste, iş yerimizde, yolda yürürken dahi bedenimize esneklik kazandıracak egzersiz hareketlerini yapabiliriz. Bunları düzenli ve seri bir hale getirmeyi başardığımız takdirde çok daha esnek bir vücuda kavuşmak mümkün olabilir.

Bilimsel olarak yapılan açıklamalara göre düzenli olarak egzersiz hareketlerini yapan insanların hemen tümünde ruhsal olarak rahatlamaların olduğu saptanmış ve iş hayatlarında başarılı olan insanların genellikle egzersiz yaptıkları tespitine varılmış.

Egzersizler metabolizmanın hızlanmasına yol açar ve dolayısıyla fazla kiloların vücuttan atılmasında da büyük fonksiyonu vardır. Her sabah ve akşam programlı bir şekilde egzersiz hareketlerini yapan bayanlar, egzersiz hareketlerini yapmayan bayanlara nazaran çok daha zayıf  kalmaktadırlar.

En popüler egzersiz hareketleri arasında neler mi var ?
Bench Press: Göğüs Press
Squat : Çömelme
Şınav hareketleri
Deadlift
Dumbell hareketleri
Pullover
Military press

Yukarıda listelenen egzersiz hareketleri için telefonunuza Ev Egzersizleri – Ekipmansız  programı sayesinde evde egzersiz çalışarak fit bir vucuda sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir