Diş Estetiğinde Yaprak Porselenler

Posted on

Diş Estetiğinde Yaprak Porselenler

Latince “yaprak” anlamına gelen lamina, dişlerin kesilmeden yalnız ön yüzeylerinin milimetrik olarak inceltilmesi ile gerçekleştirilen ve sağlam diş doku kaybının en az olduğu yöntemdir. Bu diş yüzeyinde inceltilen bölüme porselen laminalar yapıştırılır.

Estetik bir görünüme sahip olmakta en önemli husus güzel bir gülüşe sahip olmaktır. Ancak kimileriniz dişler konusunda diğer insanlar kadar şansa sahip olamıyor. Diş hekimlerinin yapmış olduğu tedaviler sayesinde şansız olduğumuz diş görünümlerini olumlu yöne çekebilirsiniz. Estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Bu nedenle de yaprak porselen tedavisi güzel gülüşlere sahip olmak için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir.

Yaprak porselen diş estetiği için kullanılan en hızlı yöntemlerden biridir. Diş teknisyeni ve diş hekiminin ortak çalışmaları sonucu uygulanan bir tedavi biçimidir. Yaprak porselenin kullanıldığı alanlar için ön dişlerinizde oluşan renklenme problemlerinde, yapılan dolgu sonucunda ya da kalıtsal renk farklılıklarında, dişlerinizde oluşan yapısal bozukluklar olduğunda, dişlerinizde kırılmalar veya aşınmalar sonucunda meydana gelen bozukluklarda, dişlerinin boyutlarından şikâyetçi olan kişilerde,  çarpık bir diş yapısına sahip ve bundan rahatsızlık duyan hastalarda, diş çürümelerinde ön dişlerinde aralık olan kişileri kapsamaktadır.

Yaprak porseleni yapım aşamasındaki kolaylıklar sayesinde hastalar tarafından da oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Yaprak porselen tedavisinde kullanılan yöntemde ön dişlerde bazı hastalarda hiçbir aşındırma yöntemi uygulanmazken bazı hastalarda 0.3 veya 0.7 mm, oldukça ufak bir bölümü aşındırılır. İki ya da üç seans gibi kısa bir sürede tamamen bitebilir.

Aşınma işlemi gerçekleştikten sonra dişlerin ölçüsü alınır ve laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda alınan ölçülere uygun olan porselenler yapılır. Diş hekimine gelen bu porselenler hastaya uygulanır. Hiçbir anestezi ya da uyuşturma işlemi gerektirmeyen yaprak porselen yöntemi, dişleri istenilen beyazlığa getirirken diş kusurları, dişlerinde aralık ya da çarpıklık bulunan hastalarında hayallerindeki estetik ve güzel dişlere, gülüşlere kavuşturur.

Gülüşlerin sosyal ya da özel hayat fark etmeksizin insan hayatında önemli bir yeri vardır. Gülüşünüzü saklama gereği duymadan dolu dolu kahkaha atmak herkesin hakkıdır. Yaprak porselen yöntemiyle hayalinizdeki estetik gülüşlere, zor bir tedavi süreci gerektirmeksizin kavuşabileceksiniz.

Kaynak: http://www.adaklinik.com/porselen-laminalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir