Cilt Gözenekleri Sıkılaştırma – Cilt Gözeneklerini Açma

Posted on

Cilt gözeneklerimiz ve Cildimiz sürekli olarak, serbest radikaller ile iletişim halindedir. Ve bu serbest radikaller ise, cildimizin yaşlanmasına, sebep olmaktadır. Yaşlanan bir ciltte, kırışıklıklar görülmesi ise en temel belirti olarak bilinmektedir. Ancak bir de farkedilmeyen belirtiler vardır.

cilt yaşlanması

Cilt yaşlanmasının belirtilerinden bir tanesi de, cilt gözeneklerinin kapanması; ve hava almamasıdır. Bunu siyah noktalar, akneler; ya da sivilceler gerçekleştirebilir. Cilt gözeneklerini bu olumsuz etkilerden korumak gerekmektedir ki, cildimiz hava alabilsin; ve alınan havadan olumsuz etkilenmemesi için de, onu antioksidanlar ile beslememiz gerekmektedir.

cilt sıkılaştırıcı maskeler ile Cilt Gözenekleri sıkılaştırma

Cildimizi antioksidanlar ile beslemek için tükettiğimiz besinlerin etkisinin olmasının yanısıra, bu besinleri cildimizle dışardan etkileşime sokabilmemiz de mümkündür. Bu etkiyi sağlayabilmek ise, cilt gözenekleri için geliştirilmiş olan; içerisinde antioksidanlar bulunduran doğal besinlerden elde edilen maskeler ile olanaklı hale gelmektedir.

cilt gözeneklerini sıkılaştırmak için Cilt Maskesi

Cilt gözenekleri için maskeler geliştiren kişiler, son zamanlarda bunu doğal yöntemlerle yapmaktadırlar. Meyveler ise, bunun için en temel malzeme niteliğini taşımaktadır. Siyah noktalar, cilt gözeneklerinin kapanması, hava almaması; ve kirlenmesi sebebiyle ortaya çıkan lekelerdir. Ancak bu lekeler öyle bir özellik taşırlar ki, cilt gözeneklerini kapatıcı etki göstererek, zamanla sivilce oluşumuna sebep olurlar. Böyle bir durum ise, cilt için en çok istenmeyen durumlar arasında sayılmaktadır. Bu nedenle, cilt gözenekleri için maske uygulamaları ile, gözenekleri açmak; ve siyah nokta oluşumunu, sonrasında ise sivilce oluşumunu önlemek gerekmektedir.
Bu yazımızda sizlere, cilt gözenekleri için maske tarifleri vererek, siyah noktalarınızın yok olmasını; ve cilt gözeneklerinizin hava almasını sağlamaya çalışacağız.
Limonlu Maske: Alüminyum bir kap içerisine, bir yumurta akı ile, yarım limonun suyunu koyun. Ardından ise, bu malzemeleri karıştırın; ve sonrasında da, kısık ateşte ısıtın. Isıtırken de karıştırdığınız bu malzemeler katılaşmaya başladığında ocağı kapatarak, cam bir şişe içerisine maskemizi aktarın.

Cildinizin temizlenmesini istediğiniz zamanlarda; cilt gözeneklerinin hava almasını istediğinizde, cilt gözenekleri için maske olarak hazırlanan bu karışımı uygulayabilirsiniz.
Cilt gözenekleri için maske olarak hazırlamış olduğunuz bu karışımda, limon, hem C vitamini; hem de antioksidan etki göstermekte; ve cildinizi serbest radikallerden korumaktadır. Yumurtada ise B vitamini bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir