Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

Posted on

Selülit tedavisi ve bölgesel incelme amacıyla günümüzde kullanılan non invazif cihazlar arasında en yeni cihazlarda son teknoloji olarak kombine radyofrekans, vakumterapi, diod laser ve kriyoterapi ünitesini tek bir başlıkta toplamıştır.

Bipolar radyofrekans cilt kollajen sentezini tetiklerken ciltaltı yağ dokusunun incelmesini sağlar. Derin katmanlardaki selülit sebebi olan fibröz bantların gevşetilmesine neden olurken vakumterapi ünitesi bu bantların kopartılmasını sağlamanın yanısıra lenfatik drenajı arttırarak bölgenin incelmesine katkıda bulunur. Vakum sayesinde probe içine çekilen dokuya radyofrekans daha intensif nüfuz eder.

635 nm Diode Laser (LED) yoğun ışıma ile kromoterapik etki yapar. Bu derideki kollajenin üretimini stimule eder ve mikrosirkülasyonu arttırarak cilt yenilenmesine ve toparlanmasına katkıda bulunur. Aletin problarına eklenmiş olan soğutma sistemi (kriyoterapi) sayesinde ısı artışı ve ağrı ortadan kaldırılmış olur.

Bu sayede hasta için maksimum uygulama konforu sağlanırken acı olmaması radyofrekans ve laser komponentinin daha yüksek konsantrasyonda kullanılabilmesini ve dolayısıyla daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

Uygulamada kullanılan 3 farklı başlık bölgeye göre tercih edilir. Geniş başlık sırt, basen, kalça ve uyluk ön yüzü için kullanılırken orta başlık kol sarkmalarında, karın ve bel bölgesinde, baldırlarda daha konforlu bir tedaviyi sağlar. Yüz başlığı alın, yanaklar ve gıdıkta cilt yenilenmesinde ve sarkıklarda maksimum tıbbi sonuç elde edilmesini sağlar.

Daha ilk uygulamalardan sonra sonuçları gözle görülürken uygulamaların uzun döneme yayılması daha pozitif ve kalıcı sonuçlara ulaştırır. Haftada 2 seans 45-60 dakikalık seanslar halinde yapılan Thermo-C uygulama sayısı Hastanın varolan deformasyonuna göre Plastik cerrahi değerlendirmesine göre planlanır.

Genellike 10-12 uygulama sonrası tedavi sonlandırılır. 3 ayda bir tek seans destekleme önerilir. Thermo-C ile kombine Radyofrekans tedavisinin bugüne kadar gösterilmiş bir komplikasyonu yoktur. Güvenilir bir şekilde kullanılabilir.

One thought on “Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi

  1. Yeme alışkanlıklarını değiştirmeden sonra yapılan operasyonların hiçbir önemi yok. Nede olsa kısa sürede eski halinize dönüyorsunuz. Önce kafada başlıyor arkadaşlar kilo verme işi. Selülitler için ama doğal yollarla kurtulmak çok zor, en iyisi ameliyatsız tedavi yöntemleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir